محصولات برگزیده

چه کواد کوپتری انتخاب کنیم

مهمترین عوامل در انتخاب کواد کوپتر

انتخاب صحیح کواد کوپتر و مولتی روتور

انتخاب و اسمبل صحیح کواد کوپتر و مولتی روتور با توجه به نیاز کاربران به صورت کاملا حرفه ای

انتخاب کواد کوپتر و مولتی روتور مورد نظر شما به چند عامل مهم بستگی دارد که در این مقاله سعی کرده ایم تا هدف شما را از خرید یک مولتی روتور به صورت جز به جز مشخص نماییم تا بتوانید بسیار راحت تر و با دید باز مولتی روتور مورد نظر خود را انتخاب فرمایید.

مهمترین عامل انتخاب، هزینه کواد کوپتر

مهمترین عامل در انتخاب یک مولتی روتور یا کواد کوپتر میزان هزینه ای است که میخواهید برای این پرنده انجام دهید. با توجه به تنوع دستگاه های موجود و تنوع قیمتی، امروزه انواع مختلفی از مولتی روتور در بازار موجود می باشد.

مینیمم و ماکزیمم مقدار هزینه برای خرید کواد کوپتر

مینیمم هزینه برای خرید یک کواد کوپتر یا مولتی روتور از 100 هزار تومان شروع شده و با توجه به نیاز و نوع انتظار از دستگاه تا 30 میلیون و شاید هم بالاتر برسد.

فلایت کنترل قلب اصلی مولتی روتور

سیستم کنترل پرواز یا فلایت کنترل قلب اصلی مولتی روتورها می باشد، امروزه فلایت کنترلها با کیفیتها و امکانات مختلفی وجود دارند که با توجه به شرایط و نیاز کاربر، برای کواد کوپتر پیشنهاد می شوند.

انواع فلایت کنترل

فلایت کنترل قلب کواد کوپتر است و انتخاب آن در کواد کوپتر بسیار مهم می باشدفلایت کنترل قلب کواد کوپتر است و انتخاب آن در کواد کوپتر بسیار مهم می باشد

فلایت کنترلهای آن برد

فلایت کنترل های آن برد بیشتر بر روی برد مولتی روتورهای آماده به پرواز یا دستگاه های فول پک کاربرد دارند، این فلایتها در قالب یک آی سی قابل برنامه ریزی ارائه می شوند که کارخانه سازنده آن را برای دستگاه های سایز کوچک و سایز متوسط ارائه می کنند، بدین ترتیب از نظر هزینه ای بسیار مقرون به صرفه می باشند، برنامه ریزی این فلایتها یکبار انجام می شود و برای بار دوم قابلیت برنامه ریزی را ندارند. این فلایتها به همراه سیستم رادیو کنترل و اکثرا بر روی موتورهای براش ارائه شده و به صورت فول پک ارائه می گردند.

فلایت کنترل های تخصصی

این فلایت کنترل ها به صورت مجزا ارائه می شوند و قیمتهای بسیار بالاتری دارند و با توجه به نوع ماژول های به کار رفته شده در آنها قیمت نهایی آن مشخص می گردد، به طور مثال فلایتها ترینر که مناسب برای آموزش و اسمبل مولتی روتورها می باشند بسیار ساده بوده و مناسب برای دستگاه های معمولی می باشند. فلایت کنترل هایی نیز وجود دارند که ماژول هایی مثل GPS و یا اتو پایلوت در آنها گنجانده شده است و در سیستمهای جدید تر ماژول فسار سنج و ارتفاع سنج نیز در آنها وجود دارد که می توانید این ماژول ها را با توجه به نیاز خود برنامه ریزی کنید و سیستمهای آن را با هم مچ نمایید.

انتخاب صحیح موتورها در کواد کوپتر

انتخاب صحیح موتور براشلس در کواد کوپتر یکی از مهمترین نکات می باشد.

انتخاب صحیح موتور در اسمبل یک دستگاه کواد کوپتر یا مولتی روتور یکی از نکات مهم و پایه ای می باشد، امروزه با تعدد انواع موتور براشلس در دورهای مختلف و با توانهای مختلف می توانید هر دستگاهی با هر نیازی را اسمبل نمایید، به طور مثال برای شرکت در مسابقات سرعتی از موتور با دور بالا و ملخ های کوچکتر استفاده می شود.

این کار باعث می گردد تا کواد کوپتر بسیار سریع و چابک باشد، در مقابل اگر از دستگاه خود بخواهید جهت فیلم برداری و تصویر برداری هوایی استفاده کنید باید از موتور با توان بالاتر و دور پایین تر و همچنین ملخ های بزرگتر استفاده کرد که این امر باعث می گردد مولتی روتور شما قدرتی باشد و بتواند وزنهای مورد نیاز شما را هاور نماید.

در صورتی که بدانید دقیقا برای چه منظوری میخواهید از مولتی روتور استفاده نمایید با انجام محاسباتی دقیق میتوانید میزان دقیق قدرت موتور و توان آن را محاسبه کرده و بهترین نتیجه ر ابگیرید، برای اینکار بهتر است از مشاور کمک بگیرید و یا اینکار را به افراد اهل فن بسپارید.

انتخاب صحیح اسپید کنترل در کواد کوپترها

انتخاب اسپید کنترل صحیح در مولتی روتورها بسیار موثر و حیاتی می باشد.

انتخاب صحیح اسپید کنترل همانند موتور می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین پایداری پرواز شما بسیار کمک نماید. توجه داشته باشید که ظرفیت اسپید کنترل نیز در بدست آوردن توان اصلی موتور بسیار حائز اهمیت می باشد.

در صورتی که از اسپید با ظرفیت بالاتری استفاده کنید در مدار مشکلی بوجود نخواهد آمد اما اسپید با ظرفیت پایین ممکن است به موتور و باتری فشار بیاورد.

اما در نظر داشته باشید که اسپید کنترل با ظرفیت بسیار بالا نیز ممکن است وزن دستگاه را افزایش دهد پس سعی کنید در انتخاب اسپید کنترل با انجام محاسبه و بدست آوردن توان موتور و میزان آمپر مورد نیاز موتور مقدار اسپید را به درستی محاسبه کرده و در مدار استفاده نمایید.

استفاده از سیم سیلیکون و برد تقسیم در مولتی روتورها

سیم سیلیکون دارای مقاومت بسیار کمی می باشد و امروزه در مدارهای الکترونیکی کاربرد بسیار زیادی دارد، سیمهای سیلیکونی در قطرهای مختلف ساخته می شوند و استفاده از آن را در اسمبل مدارهای الکترونیکی بخصوص کواد کوپترها توصیه می کنیم.

همینطور استفاده از برد تقسیم ولتاژ در کواد کوپتر ها و مولتی روتورها بسیار کاربردی می باشد و بهتر است جهت اتصالات قسمتهای مختلف مدار مثل اسپید کنترل ها به باطری و موتورها از برد تقسیم ولتاژ استفاده کنید تا ایمنی بسیار بالایی را داشته باشید.

استفاده صحیح از باتری ها در مولتی روتورها

بهترین باتریها در مولتی روتورها باتریهای لیتیوم پلیمر می باشد که با توانها و ظرفیت های مختلف جهت کواد کوپتر ها ارائه می گردد.

بهترین باتریها در مولتی روتورها باتریهای لیتیوم پلیمر می باشد، این باتری ها با توانها و ظرفیت های مختلف در بازار موجود می باشد، با توجه به وزن دستگاه و نیازی که از توان دستگاه دارید باید باتری مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا بیشترین بازدهی را در پرواز بگیرید.

انتخاب صحیح رادیو کنترل در کواد روتور

رادیو کنترل عاملی موثر در تعیین برد و هدایت کوائ روتور و مولتی روتور می باشد.

هر کاربر با توجه به سلیقه و نیاز کاری خود، رادیو کنترل را انتخاب میکند، برد رادیو کنترل ها در این امر بسیار موثر بوده و با توجه به برد رادیو کنترل قیمت آن مشخص میگردد، به طور کلی برای پرواز یک کواد روتور یک رادیوی 4 کانال کفایت می کند، اما ممکن است کاربر بخواهد بعضی از ماژولها مثل سیستم GPS و یا سیستم اتوپایلوت ر ابر روی رادیو کنترل داشته باشد و همینطور کنترل جهت چرخش گیمبال که در اینصورت ه یک رادیو کنترل با تعداد کانالهای بالاتری نیاز دارد.

آیا کواد کوپتر های فول پک مناسب می باشند؟

امروزه با توجه به اینکه محاسبات صحیح و دقیق در رابطه با اسمبل صحیح یک دستگاه مولتی روتور یا کواد کوپتر بسیار پیچیده می باشد، همچنین برنامه ریزی فلایت کنترل های حرفه ای ممکن است که نیاز به تخصص داشته باشد، شرکتهایی مثل DJI و شرکتهای مشابه سعی کرده اند تا با ارائه دستگاه های فول پک نیاز مشتریان را تا حدود قابل توجهی برطرف نمایند.

اما مشکل اصلی این دستگاه ها قیمت نسبتا بالای آنها نسبت به نمونه اسمبل شده است، که خیلی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند تا از کواد کوپتر خود را به صورت اسمبلی تهیه نمایند، مورد بعدی که استفاده از این دستگاه ها را مقرون به صرفه نمیکند قطعات یدکی آنهاست، قطعات یدکی دستگاه های فول پک از نظر هزینه مقرون به صرفه نیستند و ممکن است بعد از گذشت مدتی توسط کمپانی ارائه نشوند که این امر ممکن است برای کاربران مشکلاتی را ایجاد نماید.

آرسی تک آماده انواع مشاوره در زمینه اسمبل کواد کوپتر

گروه تخصصی آرسی تک با بیش از 2 سال سابقه مفید در زمینه اسمبل و فروش انواع مولتی روتور و کواد کوپتر و هلی شات، آماده ارائه انواع مشاوره به علاقه مندان می باشد، فقط کافیست انتخاب کنید تا بهترین گزینه را به شما معرفی نماییم.

آرسی تک را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید ، با فالو نمودن پیج رسمی آرسی تک در اینستاگرام از آخرین اخبار و محصولات جدید مطلع شوید.

تامین قطعات کلیه محصولات کواد کوپتر و کوادروتور موجود در فروشگاه آرسی تک برای آسودگی خاطر مشتریان ارجمند.

با دنبال نمودن کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام از آخرین اخبار و دستاوردهای صنعت پهپاد و همچنین تخفیفات فروشگاه مطلع شوید.

the world modelhobby king

futabarc

amaphonix model

pilothitec

مشتریان ما
اخبار داغ

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید