محصولات برگزیده

مقایسه هگزا کوپتر با کواد کوپتر، هگزا کوپتر چیست؟ | آرسی تک

هگزا کوپتر چیست؟

در تعریف هگزا کوپتر آمده است که ، هگزا کوپتر نوعی از مولتی روتور است که از 6 عدد موتور جهت ایجاد نیروی بالا روندگی یا برا بهره می برد، این نوع از مولتی روتور به دلیل داشتن تعداد موتورهای بیشتر نسبت به نوع 4 موتوره یا کواد کوپتر دارای پرواز بسیار نرم تر و پایدارتری می باشد، نحوه چیدمان موتورها در یک هگزا کوپتر معمولی به این صورت است که موتورها با زاویه 60 درجه نسبت به یک دایره فرضی در کنار هم قرار می گیرند حال آنکه در کوادروتور این زاویه 90 درجه می باشد و همین امر دلیل استیبل پرواز نمودن هگزاروتور است.

هگزا کوپتر نوعی از مولتی روتور است که از 6 عدد موتور جهت ایجاد نیروی بالا روندگی یا برا بهره می برد

چرا باید از 6 موتور استفاده کنیم؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت چرایی وجود ندارد، اصولا یک مولتی روتور از 3 موتور به بالا جهت پرواز استفاده می نماید، حال اگر از 6 موتور در ساختار یک مولتی روتور بهره ببریم تنها حالت پرواز را استیبل تر ساخته ایم و در نهایت دارای اصطحلاک بیشتری خواهیم شد.
هگزا کوپتر ها نسبت به کواد کوپترها دارای مزیت خاصی نخواهند بود تنها در 2 مورد هگزا کوپتر مرود استقبال قرار می گیرد، زمانی که شما بخواهید از یک دوربین و گیمبال سنگین بر روی پرنده خود استفاده نمایید و نیاز به قدرت بالاتری داشته باشید ، متوانید با اضافه نمودن موتور به مجموعه خود ، توان دستگاه را بالاتر برده ولی در نهایت وزن بیشتری را میتوانید به پرنده خود متصل نمایید ، در نتیجه باید از باتری قوی تری استفاده کنید تا مدت زمان پرواز دستگاه و کیفیت پرواز هگزا کوپتر خود را حفظ نمایید.
مورد دوم زمانی است که نیاز به پایداری بیشتر و پروازی نرم تر داشته باشید در این صورت نیز از هگزا کوپتر باید استفاده نمایید.

امروزه از هگزا کوپترها بیشتر برای مصارف صنعتی و تصویر برداریهای حرفه ای استفاده می کنند، با این حال طرفداران اینگونه از مولتی روتورها روز به روز در حال افزایش است ، بدین ترتیب کمپانیهای ساخت مولتی روتور و کواد کوپتر این روزها هگزا کوپتر هم برای سلیقه های مختلف و با توان های مختلف تولید و عرضه می نمایند.

استفاده از 6 موتور در هگزا کوپتر باعث افزایش قدرت دستگاه و همچنین استیبل بودن در پرواز خواهد شد.

نحوه ساخت هگزا کوپتر

برای ساخت هگزا کوپتر همانند کوادروتور یا کواد کوپتر ، نیاز به فریم ، موتور ، باتری ، فلایت کنترل ، رادیو کنترل و.... دارید ، تفاوت ساخت یک هگزا کوپتر نسبت به کواد کوپتر تنها در نوع فریم آنها می باشد، فقط کافیست تا یکم در این زمینه تجربه داشته باشید ، به راحتی خواهید توانست تا یک هگزاروتور اسمبل نمایید، بهتر است به مقاله آموزش ساخت کواد کوپتر مراجعه کنید تا با مراحل ساخت مولتی روتور بیشتر آشنا شوید.

آیا فلایت کنترل در هگزا کوپتر متفاوت است؟

امروزه فلایت کنترلهایی که به بازار عرضه می شوند میتوانند از تری کوپتر تا اوکتا کوپتر را با آنها ست و اسمبل کرد ، دستور العمل اتصال موتورها و کالیبره نمودن مجموعه مولتی روتورها به یک صورت می باشد ، در نتیجه اسمبل کردن یک هگزا کوپتر چندان هم کاره دشواری نخواهد بود، البته به شرط اینکه قبلا کواد کوپتر اسمبل کرده باشید.

با وجود فلایت کنترلهای جدید اسمبل کردن یک هگزا کوپتر چندان هم کاره دشواری نخواهد بود.

میانگین مصرف باتری یک هگزا نسبت به کواد

میانگین مصرف باتری هگزا کوپتر بالاتر از کواد کوپتر است و دلیل آن استفاده از 6 موتور به جای 4 موتور است، معمولا با افزایش تعداد سل باتری و همچنین افزایش آمپر باتری مقدار توان مصرفی هگزا کوپتر را جبران کرده و در نتیجه قدرت بسیار بیشتری از دستگاه می گیرند.

کواد کوپتر بخریم یا هگزا کوپتر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این یک امر کاملا سلیقه ای می باشد، چنانچه برای مصارف تفریحی و سرگرمی قصد خرید مولتی روتور را دارید واقعا فرقی نمیکند که کواد کوپتر بخرید یا هگزا کوپتر ، در هر صورت پرواز هگزا کوپتر نرم تر بوده و هر چه از تعداد موتورها کمتر کنیم پرواز تند و تیز تری خواهیم داشت، امام چنانچه برای مصارف تصویر برداری یا صنعتی مثل سم پاشی و.... هستید بهتر است با توجه به بودجه خود انتخاب کنید که کدام مولتی روتور برای شما بهتر خواهد بود، اصولا برای مصارفی همانند کارهای صنعتی از دستگاه های پر قدرت استفاده می کنند که قابلیت استیبل بودن بیشتری داشته باشد.

اصولا برای مصارفی همانند کارهای صنعتی از هگزا کوپتر به دلیل قدرت بیشتر استفاده می کنند.

(توجه: هرگونه کپی برداری از مطالب وب سایت آرسی تک بدون ذکر منبع غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت)

برای مشاوره و خرید هر محصول با شماره تلفن 02188226078  و  02188226079 تماس بگیرید.

مشاوره در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل و مشاوره در تلگرام 09198221265

کانال آرسی تک در تلگرام telegram.me/rctak

جدیدترین اخبار در مورد محصولات آرسی تک را در کانال تلگرام آرسی تک دنبال کنید.

به کانال رسمی آرسی تک در تلگرام بپیوندید، جدیدترین اخبار و کلیپهای آموزشی در کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام 

برچسب ها:  -  -  - -

آرسی تک را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید ، با فالو نمودن پیج رسمی آرسی تک در اینستاگرام از آخرین اخبار و محصولات جدید مطلع شوید.

تامین قطعات کلیه محصولات کواد کوپتر و کوادروتور موجود در فروشگاه آرسی تک برای آسودگی خاطر مشتریان ارجمند.

با دنبال نمودن کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام از آخرین اخبار و دستاوردهای صنعت پهپاد و همچنین تخفیفات فروشگاه مطلع شوید.

the world modelhobby king

futabarc

amaphonix model

pilothitec

مشتریان ما
اخبار داغ

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید