محصولات برگزیده

کواد کوپتر (quad-copter) چیست؟

کواد کوپتر نوعی از مولتی روتور است که از 4 عدد موتور جهت پرواز استفاده می کند به همین دلیل به آن کواد کوپتر میگویند.

کواد کوپتر چیست (What is quadcopter)؟ 

کواد کوپتر یا quad-copter که در تعریف عامیانه کوادروتور نیز نامیده می شود، نوعی از مولتی روتور است، برای خیلی از دوستان تعریف کواد کوپتر ممکن است با ابهام روبرو شود، در تعریف کواد کوپتر که نوعی وسیله پرنده بدن سرنشین یا کنترل از راه دور می باشد کواد کوپتر درواقع نوعی مولتی روتور محسوب می‌شود که از 4 عدد موتور جهت تولید نیروی برخواستگی یا برا در آن استفاده شده است، مولتی روتورها در زبان انگلیسی یعنی‌(Drone) . این کلمه در خیلی‌ از مواقع بجای کلمهٔ کواد کوپتر استفاده می‌شود.

قدرت مانور بسیار بالا در کواد کوپتر

کواد کوپتر ها به دلیل قدرت مانور فوق العاده بالا و پرواز بسیار با ثباتی که در آسمان دارند کاربرد های بسیار گسترده ای دارند که امروزه در ابعاد و سایز های مختلف طراحی و ساخته می شوند . در سال های اخیر توجه بسیاری از سازمان ها ، نهاد ها و کاربران به کواد کوپتر ها جلب شده است به همین علت روزانه شاهد پیشرفت های چشمگیری در این رشته پروازی هستیم.

موارد مصرف کواد کوپتر

موارد مصرف کواد کوپترها بسیار گسترده است به صورتی که امروزه در خیلی از مصارف تفریحی و غیر نفریحی همچون صنعتی و هنری از آنها استفاده می شود.

آیا از کواد کوپتر جهت تصویر برداری استفاده می گردد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر! از کواد کوپتر ها در مصارف بسیار گوناگونی استفاده می گردد که کاربردهای خاص خود را خواهد داشت، به طور مثال یکی از کارهایی که میتوان با کواد انجام داد تصویر برداری و تهیه نقشه های هوایی می باشد، جالب است بدانید شرکتهای بزرگی همچون فروشگاه آمازون یا ایبی از کواد کوپترها جهت ارسال کالاهای خود به مشتریانی که از وب سایت آنها خرید می کنند استفاده می نمایند.

کواد کوپتر دستیار پزشک!

امروزه با گسترش طراحی انواع کواد و مولتی روتور ، شاهد تولید مولتی روتورهایی هستیم که به کمک پزشکان می آیند، از این نوع کوادها در مواقعی که ممکن است تیم امداد و نجات با تاخیر به محل اعزام گردد استفاده می کنند، و خیلی سریع میتواند به محل حادثه اعزام شوند و کمکهای اولیه را تا رسیدن تیم امداد به افراد انجام دهند.

پیوند کواد کوپتر با روباتهای هوشمند

امروزه علم بسیار پیشرفت داشته است، به زودی شاهد پیوند رباتهای پیشرفته با قابلیت پرواز خواهیم بود، رباتها یا کواد کوپترهایی که به یاری پلیس خواهند شتافت، کواد کوپترهای گشت پلیس که میتوانند بر فراز شهر پرواز کرده و هر کدام ماموزیت خاصی را جهت برقراری امنیت ایفا نمایند، حتی میتوانند سارقان را شناسایی کنند و به سرعت محل آنها را برای واحد های امنیتی ارسال نمایند.

استفاده از کواد کوپتر ها امروزه در بین خانواده ها بسیار مرسوم شده است چرا که تمامی افراد از کوچک تا بزرگ  با اندکی تمرین و ممارست می توانند به کواد کوپتر مسلط شده و لذت پرواز را تجربه کنند.

فروشگاه آرسی تک ارائه کننده انواع مقالات آموزشی در زمینه تولید ، ساخت و پرواز انواع مولتی روتور در زمینه های تفریحی و صنعتی در خدمت علاقه مندان به این رشته می باشد.

برای مشاوره و خرید هر محصول با شماره تلفن 02188226078  و  02188226079 تماس بگیرید.

مشاوره در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل و مشاوره در تلگرام 09198221265

کانال آرسی تک در تلگرام telegram.me/rctak

جدیدترین اخبار در مورد محصولات آرسی تک را در کانال تلگرام آرسی تک دنبال کنید.

به کانال رسمی آرسی تک در تلگرام بپیوندید، جدیدترین اخبار و کلیپهای آموزشی در کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام 

برچسب ها:  -  -  

آرسی تک را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید ، با فالو نمودن پیج رسمی آرسی تک در اینستاگرام از آخرین اخبار و محصولات جدید مطلع شوید.

تامین قطعات کلیه محصولات کواد کوپتر و کوادروتور موجود در فروشگاه آرسی تک برای آسودگی خاطر مشتریان ارجمند.

با دنبال نمودن کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام از آخرین اخبار و دستاوردهای صنعت پهپاد و همچنین تخفیفات فروشگاه مطلع شوید.

the world modelhobby king

futabarc

amaphonix model

pilothitec

مشتریان ما
اخبار داغ

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید