محصولات برگزیده

کواد کوپتر با قابلیت حمل بار و انسان یک رویای واقعی

کواد کوپتر با قابلیت حمل و نقل بار و انسان، یک رویای تحقق پذیر!

با پیشرفت علم و تکنولوژی این روزها پهبادها علاوه بر موارد سرگرمی جهت مصارف تجاری و صنعتی نیز استفاده می شوند، کواد کوپترهایی که جهت مصارف گوناگون و برای آسودگی زندگی بشر روز به روز پیشرفته تر خواهند شد.

طرح کواد کوپتر با قابلیت حمل انسان همانند یک موتور سیکلت برای بار اول توسط دانشجویان دانشگاه هاروارد مطرح شد، هم اکنون این پرنده به عنوان یک نمونه آزمایشی تولید شده است، بدین ترتیب که قادر است یک انسان بالغ با وزن حدود 80 کیلو گرم را به مدت 10-12 دقیقه به پرواز در بیاورد، اما این پایان راه نیست و این طرح تا زمان عملی شدن و تولید انبوه نیازمند تغییرات و اصلاحات بسیاری خواهد بود، در این مقاله سعی میکنیم به بررسی علمی این موضوع بپردازیم و شما علاقه مندان به مولتی روتورها را به چالش دعوت کنیم....

ایمنی پرواز و مدت زمان تخلیه باتریها

مهمترین بخشی که در مورد کواد کوپتر با قابلیت حمل انسان مطرح است ایمنی در پرواز آن است، نکات ایمنی شامل ارتفاع پروازی مجاز، باتریهای مورد اطمینان، وجود یک مسیر پروازی صحیح و سایر امکانات و تجهیزات لازم برای پرواز خواهد بود.

این روزها همه از دست ترافیک شهری بیزارند و مجبور هستند که ساعتها وقت ارزشمند خود را در ترافیک کلان شهرهای بزرگ سپری کنند، وجود یک وسیله پرنده همانند کوادروتور که قابلیت مانور دهی بالایی دارد میتواند چاره حل این مشکل باشد، ولی نکات ایمنی که بدان اشاره شده است مانع اصلی طراحی این وسیله است.

به وطور مثال فرض کنید شما مرکب این کواد کوپتر هستید و بنا به دلایلی مجبور شدید حدود 15 متر از سطح زمین ارتفاع بگیرید و با سرعت حدود 80 کیلومتر به مسیر خود ادامه دهید، در حین پرواز ناگهان با هشدار افت ولتاژ باتری روبرو شده اید و کمتر از 1 دقیقه فرصت دارید تا لندینگ کنید، چانچه باتریهای پرنده به هر دلیلی از کار بیوفتند واقعا چه اتفاقی در انتظار شما خواهد بود؟

حتی تصور آن نیز وحشتناک است، یا فرض کنید بر اساس قوانینی که وضع شده است حداکثر ارتفاع مجاز پرواز 10 متر است و شما باید کمی بیشتر از این ارتفاع به مسیر خود ادامه دهید، واقعا که خطراتی میتواند شما را تهدید نماید.

تمامی مثالهای ذکر شده تنها بخشی از سوالاتی است که برای استفاده از این وسیله پرنده باید به آن پاسخ داده شود.

بکار بردن موتورهای بسیار قوی براشلس در کواد کوپتر!

برای ایجاد لیفت مورد نظر و همچنین نکات ایمنی پرنده باید از موتورهای بسیار قدرتمندی استفاده کرد، این موتورهای قدرتمند باید توسط یه منبع تغذیه مطمعن و بسیار قوی تامین انرژی شوند تا پرنده بتواند از عهده یک پرواز ایمن بر بیاید، محققین این موتورها را طراحی و ساخته اند که هر کدام به تنهایی قادر هستند وزنی معادل 30 کیلو گرم را هاور نمایند.

پروژه های اولیه کواد کوپتر برای حمل بار! 

در کنار ایده پرواز انسان با کواد کوپتر پروژه حمل بار از طریق این گونه پهبادها بسیار حائز اهمیت است، امروزه بسیاری از فروشگاه های بزرگ اینترنتی نظیر Ebay یا amazon سعی کرده اند خود را با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا تطبیق دهند و سیستم ارسال کالا از طریق کوادروتور را به مرحله بهره برداری برسانند، صرفه جویی در وقت و هزینه و همچنین تسریع در به مقصد رساندن کالا یکی از مهترین دلایل استفاده این فروشگاه ها از پهباد می باشد.

گستردگی استفاده از مولتی روتور در صنعت

به زودی و در آینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفتهای بسیار شگرفی در عرصه پهبادهای صنعنی خواهیم بود، شاید در اینده ای نزدیک بسیاری از کارهای حمل و نقل به عهده این پرنده ها سپرده شود، پس باید منتظر دیدن طرح ها و ایده های جدید در این رابطه باشیم.

استقبال آرسی تک از طرح های پروازی

گروه توسعه و تحقیق آرسی تک از طرح های جدید و ایده های خلاق در زمینه ساخت و تولید مولتی روتورهای متنوع استقبال میکند، کلیه علاقه مندان به این طرحهای جدید که ایده های خلاق و جذابی در ذهن خود دارند می توانند طرح خود را به ایمیل آرسی تک ارسال نمایند تا کارشناسان با بررسی طرح با شما تماس گرفته و جهت سرمایه گذاری جهت تولید آزمایشی از شما دعوت به عمل بیاورند.

توجه داشته باشید که کانال آرسی تک در تلگرام همواره با شما خواهد بود و میتوانید جدیدترین اخبار و اطلاع از محصولات جدید را در کانال تلگرام آرسی تک دنبال نمایید.

برای مشاوره و خرید هر محصول با شماره تلفن 02188226078  و  02188226079 تماس بگیرید.

مشاوره در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل و مشاوره در تلگرام 09198221265

کانال آرسی تک در تلگرام telegram.me/rctak

جدیدترین اخبار در مورد محصولات آرسی تک را در کانال تلگرام آرسی تک دنبال کنید.

کواد کوپتر با قابلیت حمل بار

طرح کواد کوپتر با قابلیت حمل انسان همانند یک موتور سیکلت برای بار اول توسط دانشجویان دانشگاه هاروارد مطرح شد، هم اکنون این پرنده به عنوان یک نمونه آزمایشی تولید شده است.

آرسی تک را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید ، با فالو نمودن پیج رسمی آرسی تک در اینستاگرام از آخرین اخبار و محصولات جدید مطلع شوید.

تامین قطعات کلیه محصولات کواد کوپتر و کوادروتور موجود در فروشگاه آرسی تک برای آسودگی خاطر مشتریان ارجمند.

با دنبال نمودن کانال رسمی آرسی تک در شبکه تلگرام از آخرین اخبار و دستاوردهای صنعت پهپاد و همچنین تخفیفات فروشگاه مطلع شوید.

the world modelhobby king

futabarc

amaphonix model

pilothitec

مشتریان ما
اخبار داغ

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید